Açıklama
Units are compatible with brands such as John Deere, Case IH, and Boshiran
Fatih Agricultural Machinery’s cotton harvester delivers high efficiency with a daily processing capacity of 6–12 hectares. It minimizes downtime, thereby reducing labor requirements.
| ⚙️ SPECIFICATIONS | COTTON HARVESTING UNIT |
| 🆔 Model | FATİH-PTM-5U |
| 🌾 Number of Rows | 5 Rows |
| 📏 Row Range | 70-75 cm |
| ⚖️ Weight | 3000 kg |
| 📐 Unit Height | 1800 mm |
| ↔️ Working Width | 4500 mm |
| 📏 Unit Length | 3400 mm |
| 🔄 Fan Speed | 2500 RPM |
| 💧 Working System | Mechanical |
| 🧹 Collection System | Brush |
| 📦 Harvest Capacity | 60–100 Acres/ 12 Hours |
| 🔧 Usage Type | Unit |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.