Açıklama
Units are compatible with brands such as John Deere, Case IH, and Boshiran
Fatih Agricultural Machinery’s cotton harvester delivers high productivity with a daily capacity of 5–10 hectares. It reduces the need for labor with a guarantee of minimal downtime.
| ⚙️ SPECIFICATIONS | WITHOUT TRAILER |
| 🆔 Model | FATİH-PTM-4U |
| 🌾 Number of Rows | 4 Rows |
| 📏 Row Range | 70-75 cm |
| ⚖️ Weight | 2000 kg |
| 📐 Unit Height | 1800 mm |
| ↔️ Working Width | 3600 mm |
| 📏 Unit Length | 3400 mm |
| 🔄 Fan Speed | 2500 RPM |
| 💧 Working System | Mechanical |
| 🧹 Collection System | Brush |
| 📦 Harvest Capacity | 50–80 Acres/ 12 Hours |
| 🔧 Usage Type | Unit |














Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.