Açıklama
Fatih Agricultural Machinery’s cotton harvester delivers high productivity with a daily capacity of 5–8 hectares. Compatible with 90-horsepower tractors, it reduces the need for labor thanks to its low fuel consumption and minimal breakdowns.
| ⚙️ SPECIFICATIONS | WITH TRAILER |
| 🆔 Model | FATİH-PTM-4S |
| 🌾 Number of Rows | 4 Rows |
| 📏 Row Range | 70-75 cm |
| ⚖️ Weight | 6000 kg |
| 📐 Machine Height | 4000 mm |
| ↔️ Working Width | 3600 mm |
| 📏 Machine Length | 6000 mm |
| 🔄 Fan Speed | 2500 RPM |
| 🚜 Tractor Requirement | Min. 90 HP 540 RPM |
| 💧 Hydraulic System | 250 Bar |
| 🧹 Collection System | Brush |
| 🛢️ Oil Capacity | 150 L |
| 📦 Harvest Capacity | 50–80 Acres/ 12 Hours |
| 🔧 Usage Type | Trailed Type |
| 🏗️ Hopper Capacity | 1800 kg |








Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.