Açıklama
Fatih Agricultural Machinery’s cotton harvester reduces the need for labor and offers low fuel consumption, with a daily capacity of 4–7 hectares. Compatible with 85-horsepower tractors, it delivers high productivity with a guarantee of minimal breakdowns.
| ⚙️ SPECIFICATIONS | WITHOUT TRAILER |
| 🆔 Model | FATİH-PTM-4 |
| 🌾 Number of Rows | 4 Rows |
| 📏 Row Range | 70-75 cm |
| ⚖️ Weight | 3700 kg |
| 📐 Machine Height | 2800 mm |
| ↔️ Working Width | 3600 mm |
| 📏 Machine Length | 4000 mm |
| 🔄 Fan Speed | 2500 RPM |
| 🚜 Tractor Requirement | Min. 80 HP 540 RPM |
| 💧 Hydraulic System | 250 Bar |
| 🧹 Collection System | Brush |
| 🛢️ Oil Capacity | 150 L |
| 📦 Harvest Capacity | 40–70 Acres/ 12 Hours |
| 🔧 Usage Type | Trailed Type |
| 🏗️ Hopper Capacity | – |







Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.