Açıklama
Fatih Agricultural Machinery’s cotton harvester delivers high productivity with a daily capacity of 2–4 hectares, is compatible with 80-horsepower tractors, and reduces costs with low fuel consumption.
| ⚙️ SPECIFICATIONS | WITH TRAILER |
| 🆔 Model | FATIH-PTM-2S |
| 🌾 Number of Rows | 2 Rows |
| 📏 Row Range | 70-75 cm |
| ⚖️ Weight | 4000 kg |
| 📐 Machine Height | 4000 mm |
| ↔️ Working Width | 3000 mm |
| 📏 Machine Length | 6000 mm |
| 🔄 Fan Speed | 2500 RPM |
| 🚜 Tractor Requirement | Min. 85 HP 540 RPM |
| 💧 Hydraulic System | 250 Bar |
| 🧹 Collection System | Brush |
| 🛢️ Oil Capacity | 100 L |
| 📦 Harvest Capacity | 20–40 Acres/ 12 Hours |
| 🔧 Usage Type | Trailed Type |
| 🏗️ Hopper Capacity | 1000 kg |






Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.